Koderzy Master

Koderzy Master

  • ilość zajęć: 10
  • wiek uczestników: 11 – 12 lat
  • kiedy: wtorek 19:05 - 20:35, piątek 19:05 - 20:35, sobota 10:00 – 12:30
  • wielkość grupy: 5 – 10 osób

Zajęcia dla dzieci w wieku 11 - 12 lat, które potrafią już samodzielnie tworzyć animacje, gry. Mile widziana znajomość podstaw jęz. angielskiego oraz sprawnego korzystania z klawiatury.
Zajęcia podzielone są na moduły wprowadzające różne języki programowania tekstowego.
Pracujemy w programach: MakeCode for micro:bit, Unity 3D, Python w Minecraft. Podczas zajęć uczniowie utrwalą i poznają nowe pojęcia programowania. Stworzymy platformę, która zachęci naszych programistów do eksperymentowania z elektroniką, tworzenia własnych projektów z wykorzystaniem płytki micro:bit. Nauczymy tworzenia trójwymiarowych gier komputerowych przy pomocy środowiska Unity. Na przestrzeni kilku zajęć uczniowie stworzą w pełni grywalną grę zapoznając się przy tym z podstawami projektowania trójwymiarowego świata. Jako bonus dostaną również przyśpieszoną lekcję matematyki dotyczącą układu współrzędnych, co, podobnie jak występujące z dużym natężeniem angielskie słownictwo, stanowi wartość dodaną zajęć.
W ostatnim module wprowadzimy uczniów w świat pisania kodu przy użyciu dobrze znanej gry Minecraft. Korzystając z języka Python nauczymy pisać programy ingerujące w grę, pozwalające sterować jej światem i bohaterem. Python uznawany jest powszechnie za najbardziej przyjazny język do rozpoczęcia nauki programowania i w połączeniu z tak lubianą grą jaką jest Minecraft pozwala łatwo wprowadzić dzieci w świat pisania kodu. Zajęcia zaplanowane są tak, aby stopniowo przejść od kilku prostych linijek do rozbudowanych programów liczonych w dziesiątkach linii kodu.

Kurs prowadzony jest przez cały rok szkolny podzielony na 3 moduły po 10 zajęć.

Zapraszamy na 90 minutowe zajęcia raz w tygodniu, 10 spotkań.

Koszt: 660 zł/moduł
(Opłaty uiszczamy z góry w 1 lub 2 ratach, po 330 zł każda)

 

Galeria - Zobacz jak wyglądają nasze kursy
Biuro:

Galeria Gawra, lok.29. I p.
ul. Warszawska 58C
02-496 Warszawa