Programiści Beginner

Programiści Beginner

  • ilość zajęć: 10
  • wiek uczestników: 12+
  • kiedy: piątek 17:30 - 19:00
  • wielkość grupy: 8 – 10 osób

Zajęcia dla młodzieży od 12 lat zainteresowanej poszerzeniem wiedzy z programowania. Mile widziana znajomość podstaw jęz. angielskiego oraz sprawnego korzystania z klawiatury.
Zajęcia podzielone są na moduły wprowadzające różne języki programowania tekstowego, a także środowisko do modelowania grafiki 3D.
Pracujemy w programach: Blender, Micro:bit, Processing. Przeniesiemy się w świat animowanych filmów, efektów wizualnych, modeli 3D, interaktywnych aplikacji i gier video!

Blender
Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z podstawami pracy w aplikacji Blender, która jest popularnym, otwartym oprogramowaniem służącym modelowaniu, animacji, edycji wideo i tworzeniu interaktywnych gier 3D.
Uczniowie od samego początku poznają sposób obsługi Blendera równolegle z nauką najprostszego modelowania, przechodząc stopniowo od najprostszych brył przez proste animacje do szczegółowych wizualizacji obiektów rzeczywistych w świecie wirtualnym.

Micro:Bit
micro:bit został po raz pierwszy wprowadzony do szkół w Wielkiej Brytanii w latach '80 XX wieku, aby wspomagać kształcenie tamtejszej młodzieży. Po ponad 30 latach doczekał się nowej odsłony, która po entuzjastycznym przyjęciu została udostępniona komercyjnie. Korzystając z języka Python wprowadzimy uczniów w świat programowalnych urządzeń. Mnogość komponentów (m.in. magnetometr, akcelerometr, bluetooth, czujnik temperatury) umożliwi zaprezentowanie w praktyce w jaki sposób oprogramowanie kształtuje świat inteligentnych urządzeń dookoła nas oraz wprowadzi w podstawy mikroelektroniki.

Processing
Processing to środowisko do tworzenia sztuki wizualnej. Rozwijany od prawie 20 lat wykorzystywany jest m.in. w grafice, sztuce interaktywnej, grach, symulacjach naukowych, wizualizacji danych.
W Processingu łatwe staje się przełożenie kodu na efekt graficzny, młodzież ucząca się programowania dostaje narzędzie pozwalające dać upust wyobraźni. Możliwości Processingu zostaną wykorzystane do pokazania uczniom, w jaki sposób mogą spożytkować posiadaną wiedzę z dziedziny programowania (Python) w projektach z zakresu wizualizacji, symulacji oraz gier.

Kurs prowadzony jest przez cały rok szkolny podzielony na 3 moduły po 10 zajęć.

Zapraszamy na 90 minutowe zajęcia raz w tygodniu, 10 spotkań.

Koszt: 720 zł/moduł
(Opłaty uiszczamy z góry w 1 lub 2 ratach, po 360 zł każda)

 

Galeria - Zobacz jak wyglądają nasze kursy
Biuro:

Galeria Gawra, lok.29. I p.
ul. Warszawska 58C
02-496 Warszawa