Programiści Master online

Programiści Master (kurs online)

  • ilość zajęć: 10 / Moduł
  • wiek uczestników: 13+
  • kiedy: czwartek 18:00 – 19:30
  • wielkość grupy: 8 – 10 osób

 

Zajęcia dla młodzieży od 13 lat zainteresowanej poszerzeniem wiedzy z programowania.
Zajęcia podzielone są na moduły wprowadzające różne języki programowania tekstowego, a także środowisko do modelowania grafiki 3D.
Kurs online prowadzony przez cały rok szkolny, podzielony na 3 moduły wprowadzające różne języki programowania, moduł składa się z 10 zajęć.

 

I Moduł, start 17.09.2020


Blender – podczas zajęć zapoznamy uczniów z najnowszą wersją aplikacji Blender, odświeżymy dotychczasową wiedzę oraz wzbogacimy ją o nowe elementy. Celem zajęć będzie stworzenie projektu wymagającego kreatywnego wykorzystania poznanych technik do modelowania sceny składającej się z wielu elementów. W efekcie uczniowie zobaczą jak łącząc ze sobą poznane wcześniej techniki można stworzyć złożony projekt.

 

II Moduł, start 26.11.2020


PyGame - jest zestawem modułów języka Python umożliwiającym w prosty sposób tworzenie gier i programów multimedialnych. Bazując na dotychczas zdobytej wiedzy programy rozszerzone o wykorzystanie PyGame pozwolą na wyświetlanie grafiki, odtwarzanie dźwięków, śledzenie czasu, obsługę myszy i joysticka czy obsługę CD. Tworzenie gier podczas zajęć z programowania oprócz logicznego myślenia ćwiczy wyobraźnię w przestrzeni dwu- i trójwymiarowej, wprowadza elementy geometrii i fizyki.

 

III Moduł, start 18.02.2021


Godot to dynamicznie rozwijający się silnik służący głównie tworzeniu gier 2D i 3D. W ostatnich latach zyskuje na popularności dzięki rozbudowanym możliwościom, niewielkim wymaganiom sprzętowym oraz szerokiemu wsparciu społeczności związanej z tym oprogramowaniem.

Godot posiada szeroki zestaw wbudowanych narzędzi, dzięki któremu możesz skupić się na tworzeniu gry. Wyposażony jest w silnik 2 D i 3D pozwalający na tworzenie gier obu typów.

Dzięki elastycznemu systemowi animacji oraz mechanizmowi renderującemu tworzone gry będą wyglądać niesamowicie.

Do programowania wykorzystamy GDScript podobny do Pythona oraz Visual Script pozwalający tworzyć gry bez konieczności pisania kodu. Zastosowanie języka GDScript daje możliwości tworzenia gier na wiele platform (smartfony, konsole, komputery) a prostota obsługi stanowi znakomite wzbogacenie i rozwinięcie dotychczasowej wiedzy na temat programowania.

 

Zapraszamy na 90 minutowe zajęcia raz w tygodniu, 10 spotkań.
Koszt: 720 zł/moduł
(Opłaty regulujemy z góry w 1 lub 2 ratach, po 360 zł każda)

 

Kurs prowadzony online LIVE, uczniowie spotykają się z instruktorem na żywo.
Uczniowie pracują w małych max 10 osobowych grupach, są w stałym kontakcie z prowadzącym, mają możliwość współdzielenia ekranu oraz zadawania pytań.
Aby wziąć udział w kursie potrzebujesz:
• dostępu do komputera, na którym uruchomisz program
• mikrofon, słuchawki lub głośnik
• stabilne połączenie z Internetem

Zapewniamy wsparcie techniczne przed zajęciami oraz dostęp do niezbędnego oprogramowania.

 

Galeria - Zobacz jak wyglądają nasze kursy
Biuro:

Galeria Gawra, lok.29. I p.
ul. Warszawska 58C
02-496 Warszawa